2. kolo Sl. pohára v šerme Košice

2. kolo Sl. pohára v šerme Košice

Počas víkendu 6-7.4.2024 sa konalo kolo slovenského pohára v šermu kordom, známe aj ako Memoriál prof. Pačenovského a Memoriál Jána Veselého, v Košiciach. Tento turnaj privítal šermiarov nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska a Ukrajiny.

Šermiarsky klub BB (ŠK RAJA) bol zastúpený na turnaji s 8 šermiarmi a väčšina z nich štartovala aj v staršej vekovej kategórii. Výsledky ich účasti sú nasledovné:

V kategórii mini žiakov sa Matej Hudec umiestnil na 1. mieste. V kategórii mladších žiakov dosiahol Damián Nôta 7. miesto a Matej Hudec 14. miesto. V staršej kategórii žiačok dosiahla Nina Janušeková 10. miesto. Ondrej Halgaš obsadil 19. miesto a Damián Nôta 21. miesto v kategórii starších žiakov.

Medzi kadetkami sa Nina Hudecová umiestnila na krásnom 3. mieste, nasledovaná Vanesou Vöröšovou na 10. mieste a Ninou Janušekovou na 12. mieste. V kategórii kadetov dosiahol Ondrej Halgaš 5. miesto a Samuel Nôta 17. miesto.

Vo vyššej kategórii junioriek sa Nina Hudecová umiestnila na 6. mieste a Vanesa Vöröšová na 10. mieste. Medzi juniormi sa Tomáš Krompaský umiestnil na 12. mieste a Samuel Nôta na 14. mieste.

Celkové výsledky turnaja ukazujú, že ŠK BB (ŠK RAJA) má vo svojich radoch talentovaných a sľubných šermiarov, ktorí sú schopní súťažiť nie len na domácej úrovni, ale aj medzinárodnej. Gratulujeme všetkým účastníkom k ich výkonom a tešíme sa na ďalšie úspechy.