Medailové umiestnenia päťbojárov ŠK RAJA na medzinárodných pretekoch CZECH OPEN v Prahe

V sobotu 14.5.2023 päťbojári ŠK RAJA úspešne reprezentovali na CZECH OPEN za účasti pretekárov z Česka, Slovenska a Rakúska.

Medzi najúspešnejších pretekárov ŠK RAJA boli chlapci v kategórii U15 Kristián VÖRÖŠ a Ondrej HALGAŠ. Kristián si vytvoril v plaveckej disciplíne na 100m voľný spôsob osobný rekord (1:01,65). Po kvalitnom plaveckom výkone bol pred disciplínou laser run (beh -3x600m spojený s laserovou streľbou) na tretej priečke, v ktorej si urobil kvalitný osobný rekord (7:19,70) a umiestnil sa na konečnom 2. mieste! Aj Ondrej HALGAŠ sa prezentoval výrazným zlepšením osobného rekordu v plávaní (1:04,95), kde si vylepšil svoje maximum takmer o päť sekúnd. Do záverečnej disciplíny šiel zo štvrtého miesta a kvalitným výkonom sa posunul na bronzové umiestnenie!

V kategórii U17 nás reprezentoval Samuel NÔTA. Taktiež si v plaveckej disciplíne utvoril hodnotný osobný rekord na 200m voľný spôsob (2:09,32). Výrazný pokrok mal v šermiarskej disciplíne  a v laser rune sa prezentoval kvalitným behom. Zradila ho však streľba. Celkovo sa umiestnil na 12. mieste. V kategórii U19 reprezentoval ŠK RAJA Tomáš KROMPASKÝ. Umiestnil sa na 9. mieste. Po dlhšom čase sa priblížil osobnému rekordu v plávaní (2:24,43). Na jeho pomery slabší šerm a kvalitný beh sa pod jeho konečný výsledok podpísal výkon v streľbe.

Tréner ŠK RAJA Tomáš Doležel :

„Štart na CZECHOPEN v Prahe považujem za úspešný, hlavne z hľadiska našej päťbojárskej budúcnosti. Chalani v kategórii U15 opäť preukázali vysokú kvalitu výkonnosti. Kvalitná príprava sa odzrkadlila v zlepšení osobných rekordoch, či už plávaní, alebo v čistom behu. Kristián si vylepšil plavecký čas na 100m o vyše sekundu na 1:01,65 a Ondrej skoro o päť sekúnd na 1:04,95. Takisto v bežeckej disciplíne každým štartom zlepšujú svoje výkony. Kristián do laser runu vybiehal z tretieho miesta a Ondrej zo štvrtého. Hneď po prvej streľbe sa chalani dostali na prvé a druhé miesto. Po druhej streľbe a kvalitnom behu ešte navýšili náskok, čo držali až do záverečnej tretej streľby v ktorej prišlo zaváhanie  a klesli na druhé a tretie miesto. V kategórii U17 si Samuel zlepšil plavecký čas na 200m voľný spôsob o 3,5 sekundy na 2:09,32 a progres ukázal aj v šerme (11výhier). Pred záverečnou disciplínou laser run bol na ôsmej priečke. Predviedol solídny beh, ale veľmi pokazená streľba ho odsunula až na konečné 12. miesto. V kategórii U19 sa Tomáš priblížil po dlhej dobe k svojmu plaveckému maximu, predviedol sa stabilným výsledkom v šerme, kvalitným behom, ale o lepšie umiestnenie ho pripravila streľba a umiestnil sa na 9. mieste.“