Dve zlaté a dve bronzové pre moderných päťbojárov

Dve zlaté a dve bronzové  pre moderných päťbojárov

V sobotu 27.5.2023 „RAJÁCI“ pretekali v ďalšom kole „Českého pohára mládeže 2023“ , ktoré sa konalo v Moravsko-sliezskom kraji - Bystřici. Podujatie bolo organizované pod taktovkou miestneho klubu „Sportovní centrum Bystřice“, ktoré pripravilo veľmi kvalitné preteky.

V kategórii U11 (50vs. + 800m beh) sa konečne víťazstva dočkal Matej HUDEC. Základný kameň víťazstva bol osobný rekord v plávaní na 50m vs. časom 33,73!!! V behu na ťažkej trati zabehol tretí najlepší čas a v súčte (plávanie, beh) zvíťazil s 1695 bodmi. Premiéru na medzinárodných pretekoch si odkrútil Daniel BARJAK a celkovým 6. miestom príjemne prekvapil. Veľké očakávania sme mali aj v kategórii U15 (plávanie 100m + laser run 3x600m). Po kvalitnom plávaní na 100vs (Kristián VÖRÖŠ – 1:01,87 a Ondrej HALGAŠ – 1:06,26) štartovali do laser runu z prvého (Kristián) a tretieho (Ondrej) miesta. Ondrej sa hneď po úvodnej streľbe dostal do vedenia a kvalitným behom a streľbou si nenechal utiecť premiérové víťazstvo! Kristián po jemnom zaváhaní na druhej streľbe, ale bojovnom behu obsadil 3. miesto. Damián NÔTA v kategórii U13 (100m vs. + 1200m beh) si vybojoval prvú medailu v zahraničí a umiestnil sa na 3. mieste. Medzi dievčatami sa premiérovo predstavila aj Adéla BARJAKOVÁ, ktorá sa umiestnila na celkovom 8. mieste. V kategórii U17 (200vs. + šerm + 4x600m laser run) nás reprezentovali – Samuel NÖTA, Nina HUDECOVÁ a Vanesa VÖRÖŠOVÁ.  Samuel urobil pokrok v streľbe a umiestnil sa na 8. mieste. Nina si vylepšila „osobák“ na 200m vs. (2:28,61) a zlepšenou streľbou sa umiestnila na 9. mieste. Vanesa sa umiestnila na 14. mieste. Tomáš KROMPASKÝ a David MATEJOV v kategórii U19 (200vs. + šerm + 5x600m laser run) obsadili piate a šieste miesto.

Hodnotenie trénera ŠK RAJA Tomáša Doležela :

„Dve zlaté, dve bronzové a veľa kvalitných výkonov! Matejovi Hudecovi to konečne vyšlo a zvíťazil s výrazným náskokom. Zaplával skvelý čas. Pouvažujeme s jeho účasťou aj na plaveckých M-SR, kde by mohol prekvapiť aj plavcov. Takisto Ondrej Halgaš a Kristián  potvrdili kvalitnú výkonnosť, čo odzrkadľuje prvé resp. tretie miesto. Damián získal premiérovo medailu. V kategórii U17 a U19 sme sa zlepšili v streľbe, behu a naopak nevyšiel nám veľmi šerm. Premiérovo sme dali šancu na medzinárodných pretekoch Danielovi a Adéle. Šance sa chytili veľmi dobre a ukázali, že ich zaradenie do tímu bude dobrým krokom.“